Dawid Kownacki może trafić do Bundesligi

Dawid Kownacki, napastnik Sampdorii Genua, porozumiał się z Fortuną Düsseldorf w kwestii wypożyczenia do końca sezonu - poinformował Adam Godlewski, dziennikarz katowickiego "Sportu".
Zobacz wideo


21-letni Kownacki nie może być zadowolony ze swojej pozycji w Sampdorii. Marco Giampaolo korzysta z ustawienia 1-4-3-1-2, w którym duet napastników najczęściej tworzą Fabio Quagliarella i Grégoire Defrel. Szanse na regularną grę otrzymuje także Gianluca Caprari, który najczęściej zmienia Francuza. Najlepszymi statystykami może pochwalić się Quagliarella, który w tym sezonie uzbierał już 12 goli i pięć asyst. Defrel zdobył sześć bramek, ale w ostatnich trzynastu kolejkach zanotował zaledwie dwa trafienia. Caprari, choć nie jest typowym napastnikiem, ma na koncie pięć goli oraz dwie asysty. I choć tylko 35-letni Włoch zachwyca z tego grona, to Dawid Kownacki nie dostaje zbyt wielu szans.

Polak gra regularnie, ale otrzymuje szanse jedynie w końcówkach meczów. 21-latek wystąpił w 12 spotkaniach, ale na murawie przebywał łącznie zaledwie przez 160 minut. W tym czasie udało mu się strzelić gola i zanotować asystę. W zeszłym sezonie rteż grał głównie w końcówkach, ale wtedy zachwycał swoją skutecznością. Wiele wskazuje, że Kownacki powinien udać się na wypożyczenie, aby w końcu zacząć regularnie grać.

Do tej pory najwięcej pisało się o potencjalnym wypożyczeniu do Empoli i SPAL, ale Polak prawdopodobnie wyjedzie z Włoch. I podpisze kontrakt z Fortuną Düsseldorf.

- To już pewne - Kownacki porozumiał się z Fortuną Düsseldorf w kwestii wypożyczenia do końca sezonu.Teraz muszą dogadać się kluby. A jeśli latem Niemcy wykupią kapitana naszej młodzieżówki,to Kownaś będzie najlepiej opłacanym piłkarzem w historii FD. Od lata - 4-letni kontrakt - napisał na Twitterze Godlewski.

Fortuna zajmuje dopiero 14. lokatę w Bundeslidze. Trener Friedhelm Funkel zazwyczaj korzysta z ustawień taktycznych: 1-4-4-2 lub 1-4-1-4-1. Najlepszym strzelcem drużyny jest Dodi Lukebakio, 21-letni Belg.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: