Dawid Kownacki znalazł nowy klub? Ma uratować jego karierę

Już w styczniu Dawid Kownacki może opuścić Sampdorię i udać się na wypożyczenie do Empoli - twierdzi portal pianetaempoli.it.
Zobacz wideo

Marco Giampaolo, trener Sampdorii, korzysta z ustawienia 1-4-3-1-2, w którym duet napastników najczęściej tworzą Fabio Quagliarella i Grégoire Defrel. Szanse na regularną grę otrzymuje także Gianluca Caprari, który najczęściej zmienia Francuza. Najlepszymi statystykami może pochwalić się Quagliarella, który w tym sezonie uzbierał już 12 goli i pięć asyst. Defrel zdobył sześć bramek, ale w ostatnich trzynastu kolejkach zanotował zaledwie dwa trafienia. Caprari, choć nie jest typowym napastnikiem, ma na koncie pięć goli oraz dwie asysty. I choć tylko 35-letni Włoch zachwyca z tego grona, to Dawid Kownacki nie dostaje zbyt wielu szans.

Polak gra regularnie, ale otrzymuje szanse jedynie w końcówkach meczów. 21-latek wystąpił w 12 spotkaniach, ale na murawie przebywał łącznie zaledwie przez 160 minut. W tym czasie udało mu się strzelić gola i zanotować asystę. W zeszłym sezonie rola Polaka była podobna, czyli marginalna, ale wtedy zachwycał swoją skutecznością. Wiele jednak wskazuje, że Kownacki powinien udać się na wypożyczenie, aby w końcu zacząć regularnie grać.

Kownacki trafi do Empoli?

Portal pianetaempoli.it twierdzi, że Empoli postara się zimą ściągnąć Kownackiego na półroczne wypożyczenie. W tym klubie wyróżniającą się postacią jest Francesco Caputo, autor dziewięciu goli w lidze. Ale 31-latek nie ma godnego partnera. Antonino La Gumina zdobył zaledwie dwie bramki w lidze i to właśnie z nim konkurować miałby Kownacki. Liderem Serie A jest Juventus. Sampdoria zajmuje siódmą lokatę, a Empoli jest dopiero 17.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: