Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Arkadiusz Milik najskuteczniejszym napastnikiem w całej lidze

Arkadiusz Milik ma po odjęciu goli z rzutów karnych najlepszą średnią bramek na mecz ze wszystkich zawodników występujących w tym sezonie ligi włoskiej. Polski napastnik zagrał dotychczas w 16 spotkaniach Serie A, w których zanotował 10 trafień.
Zobacz wideo

Arkadiusz Milik strzelił w sobotę dwa gole dla Napoli w spotkaniu z Bolonią (3:2). Reprezentant Polski ma na koncie już 10 trafień w tym sezonie ligi włoskiej, dzięki czemu jest w czołówce strzelców Serie A. Do prowadzącego Cristiano Ronaldo brakuje mu czterech bramek.

Arkadiusz Milik z najlepszą średnią

Ponadto jak wyliczyli włoscy dziennikarze, Milik jest najlepszy w całej lidze pod względem średniej strzelonych goli na mecz, z wyłączeniem bramek zdobytych po rzutach karnych. 24-latek żadnego z 10 goli nie strzelił z 11. metrów. Dzięki temu może pochwalić się średnią 0,62 bramki na mecz (10 trafień w 16 występach). Drugi w tej klasyfikacji jest Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua. 35-letni Włoch zdobył "z gry" 11 bramek w 18 spotkaniach. Daje mu to średnią 0,61 gola na mecz.

Trzeci pod tym względem jest Krzysztof Piątek z Genui. Były napastnik Zagłębia Lubin w 19 spotkaniach Serie A trafił 13 razy, ale w tym dwukrotnie z rzutów karnych. Jego średnia wynosi zatem 0,57. Dopiero czwartą pozycję zajmuje lider klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo. Portugalczyk reprezentujący Juventus ma co prawda na koncie już 14 trafień, ale z tego aż cztery zanotował po strzale z 11. metra. Jego średnia wynosi więc 0,52 (10 goli w 19 meczach).