Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mariusz Stępiński może zmienić klub. SPAL chce nowego napastnika

Mariusz Stępiński może zmienić klub w zimowym oknie transferowym. Napastnik Chievo jest bowiem łączony z możliwym transferem do SPAL, które szuka wzmocnień w ofensywie.
Zobacz wideo

Stępiński w tym sezonie regularnie gra w barwach Chievo. Łącznie wystąpił już w 19 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. W ostatnich kolejkach ligowych zdarzało mu się jednak rozpoczynać mecze na ławce rezerwowych, a w spotkaniu z Lazio w ogóle nie zagrał.

To, że polski napastnik zaczął przegrywać rywalizację z Riccardo Meggiorinim i Sergio Pellissierem, chcą wykorzystać szefowie SPAL. Zdaniem jednego z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy, Gianluki Di Marzio, Stępiński znalazł się bowiem w kręgu zainteresowań władz klubu z Ferrary, które zimą chcą wzmocnić ofensywę.

SPAL zainteresowane pozyskaniem Mariusza StępińskiegoSPAL zainteresowane pozyskaniem Mariusza Stępińskiego gianlucadimarzio.com

Biancazzurri zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli Serie A, mając zaledwie kilka punktów przewagi nad strefą spadkową. Problemem w przypadku ewentualnego transferu Stępińskiego może być jednak jego cena. Portal "Transfermarkt" wycenia go bowiem na 4 mln euro, a kontrakt Polaka obowiązuje aż do czerwca 2021 roku.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%