Serie A. Genoa wygrała, Krzysztof Piątek "stracił" i strzelił gola [WIDEO]

Genoa pokonała u siebie Atalantę Bergamo 3:1 w meczu 17. kolejki włoskiej Serie A. Krzysztof Piątek strzelił w tym meczu dwa gole. Pierwszy został jednak zaliczony jako trafienie samobójcze.

Była 51. minuta spotkania, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została przedłużona przez jednego z piłkarzy Genoi, a Krzysztof Piątek z bliska wpakował ją głową do siatki. Reprezentant Polski przez chwilę cieszył się z 13. bramki w tym sezonie Serie A.

Przez chwilę, bo kilkanaście minut później gol Piątka został zaliczony jako trafienie samobójcze Rafaela Toloia. Okazało się, że to Brazylijczyk jako ostatni dotknął piłki zanim ta przekroczyła linię bramkową.

W 55. minucie było już jednak 1:1. Wtedy rzut karny na gola zamienił Duvan Zapata. W 36. minucie jedenastkę zmarnował inny piłkarz Atalanty - Josip Ilicić. Genoa mecz jednak wygrała, bo 67. minucie po podaniu Romulo piękną bramkę zdobył Danko Lazović.

Genoa wygrała też dzięki Piątkowi. W 88. minucie reprezentant Polski otrzymał podanie z lewej strony i kapitalnym, mierzonym strzałem w okienko dopiął swego, zdobywając 13. bramkę w tym sezonie Serie A. 23-latek ma też sześć trafień w zaledwie dwóch meczach Pucharu Włoch.

Goście mecz kończyli w dziewiątkę. W 82. minucie czerwoną kartką ukarany został Jose Palomino. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał też Toloi. W Atalancie cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział inny Polak - Arkadiusz Reca.