Cesare Prandelli: Trenowałem wielu mistrzów, ale dawno nie widziałem takiego piłkarza jak Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek zachwycił nowego szkoleniowca Genoi. - Trenowałem wielu mistrzów, ale dawno nie widziałem takiego piłkarza jak Krzysztof Piątek - powiedział Cesare Prandelli w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport".
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek jest jedną z największych rewelacji tego sezonu w Europie. W Serie A strzelił 12 goli w 16 meczach, a gdyby doliczyć jeszcze dwa mecze Pucharu Włoch, to w Genoi zdobył już 18 bramek w 18 meczach. Jednak nie najlepsze wyniki Genoi sprawiły, że niedawno Cesare Prandelli został już jego trzecim szkoleniowcem w tym sezonie.

"Każdy trener chciałby Krzysztofa Piątka"

I były selekcjoner reprezentacji Włoch jest zachwycony Polakiem. - Piątek w polu karnym jest snajperem, jakiego chciałby mieć każdy trener. Ma niesamowitą, rzadko spotykaną intuicję. Trenowałem wielu mistrzów, znakomitych napastników, ale takiego piłkarza, który wydaje się nieobecny w polu karnym, a potem zawsze dojdzie do sytuacji, dawno nie widziałem - stwierdził Prandelli. Włoch w trakcie swojej kariery pracował z takimi napastnikami jak Adriano, Christian Vieri czy Alberto Gilardino. Genoa zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli z 16 punktami. Ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Głównym celem Prandellego jest oddalenie się od strefy spadkowej. Najbliższa okazja w sobotę o 15:00, Genoa podejmie u siebie Atalantę.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: