Piotr Zieliński skomentował plotki o nowym kontrakcie z Napoli

- Nie wiem, czy przedłużę kontrakt z Napoli do 2023 roku - przyznał Piotr Zieliński po meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Włoski zespół przegrał w Anglii 0:1 i odpadł z Champions League.
Zobacz wideo

Piotr Zieliński ma podpisać nowy kontrakt z Napoli, ale wciąż tego nie zrobił. Włoskie media prześcigają się w kolejnych informacjach na temat przyszłości Polaka. Portal calciomercato.com jest przekonany, że Zieliński podpisze umowę do 2023 roku, a w jego kontrakcie nie będzie klauzuli odstępnego.

Polak skomentował te informacje po przegranym meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. - Nie wiem, czy przedłużę kontrakt z Napoli do 2023 roku. We Włoszech czuję się bardzo dobrze, ale nie znam jeszcze swojej przyszłości. Transfer do Liverpoolu? Nic nie wiem. Rozmawiałem wcześniej menedżerem, ale nie wspominał mi nic o transferze - zaznaczył Zieliński w rozmowie z Polsatem Sport.

Dziennikarz włoskiego "Sport Italia" Alfredo Pedulla przyznał niedawno na antenie "Radia Marte", że "telenowela związana z Piotrem Zielińskim zatrzymała się na klauzuli odejścia". Przedstawiciele Polaka uważają, że Napoli chce umieścić w kontrakcie zbyt wysoką kwotę. Obecna klauzula wynosi 65 mln euro, a według włoskich mediów klub chciałby ją podnieść do ponad 100 mln.

Pedulla przewiduje, że porozumienie zostanie osiągnięte do grudnia. Inne elementy umowy, takie jak nowa pensja, zostały już ustalone. Nieoficjalnie mówi się, że Polak zarabia w Neapolu 1,1 miliona euro rocznie, po podpisaniu nowej umowy miałby inkasować 2,5 miliona euro rocznie.

Piotr Zieliński zwrócił na siebie uwagę wielkich klubów. Jego sytuację obserwują m.in. Juventus, Liverpool, Manchester City czy Atletico Madryt.

Więcej o: