Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński podpisze kontrakt? Nowe informacje o przyszłości Polaka

Piotr Zieliński ma podpisać nowy kontrakt z Napoli, ale wciąż tego nie zrobił. Włoskie media prześcigają się w kolejnych informacjach na temat przyszłości Polaka. Portal calciomercato.com jest przekonany, że Zieliński podpisze umowę do 2023 roku, a w jego kontrakcie nie będzie klauzuli odstępnego.

To zmiana w porównaniu do ostatnich informacji włoskich mediów. Kilka tygodni temu dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego byli przekonani, że w kontrakcie Polaka będzie klauzula odstępnego. Portal calciomercato.com jest innego zdania. - Zieliński ma związać się z Napoli umową do 2023 roku, a w jego umowie nie będzie klauzuli odstępnego - czytamy na calciomercato.com.

To przełom w sprawie przyszłości Polaka. Dziennikarz włoskiego "Sport Italia" Alfredo Pedulla przyznał niedawno na antenie "Radia Marte", że "telenowela związana z Piotrem Zielińskim zatrzymała się na klauzuli odejścia". Przedstawiciele Polaka uważają, że Napoli chce umieścić w kontrakcie zbyt wysoką kwotę. Obecna klauzula wynosi 65 mln euro, a według włoskich mediów klub chciałby ją podnieść do ponad 100 mln.

Pedulla przewiduje, że porozumienie zostanie osiągnięte do grudnia. Inne elementy umowy, takie jak nowa pensja, zostały już ustalone. Nieoficjalnie mówi się, że Polak zarabia w Neapolu 1,1 miliona euro rocznie, po podpisaniu nowej umowy miałby inkasować 2,5 miliona euro rocznie.

Piotr Zieliński zwrócił na siebie uwagę wielkich klubów. Jego sytuację obserwują m.in. Juventus, Liverpool, Manchester City czy Atletico Madryt.

Piotr Zieliński zagrał w tym sezonie w 20 meczach Napoli. Strzelił trzy gole, nie miał żadnej asysty.