Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Leo Messi w Serie A? Cristiano Ronaldo: Chciałbym zobaczyć, jak podejmuje wyzwanie

- Ja grałem w Anglii, Hiszpanii, teraz we Włoszech, a on tylko w Barcelonie. Jestem takim człowiekiem, że lubię podejmować wyzwania, dlatego zdecydowałem się na transfer do Juventusu. Chciałbym zobaczyć, jak on podejmuje wyzwanie - przyznał Cristiano Ronaldo, pytany przez dziennikarzy La Gazetta dello Sport o rywalizację z Leo Messim.

- Nigdy nie było wyścigu z Messim, nie lubiłem tych porównań. Za każdym z nas przemawiać powinny tylko liczby. Nie tęsknię za nim. Czy on tęskni za mną? Trudno powiedzieć - przyznał Ronaldo w wywiadzie udzielonym największej gazecie sportowej we Włoszech.

Przypomnijmy, że Ronaldo trafił do Juventusu w lipcu bieżącego roku. Wcześniej przez dziewięć lat występował w Realu Madryt. W Hiszpanii, pod względem indywidualnych osiągnięć, rywalizował głównie z Messim. - Lubię wyzwania, dlatego zdecydowałem się na transfer. Chciałbym zobaczyć, jak on [Messi] również je podejmuje. Fajnie byłoby go zobaczyć w Serie A - przyznał Portugalczyk.

Leo Messi i RonaldoLeo Messi i Ronaldo MANU FERNANDEZ/AP

Po transferze do Włoch Ronaldo rozegrał w barwach Juventusu 19 oficjalnych spotkań, w których strzelił 11 goli i zaliczył siedem asyst.

Więcej o: