Dawid Kownacki strzelił gola, a to nie koniec powodów do radości. Piłkarz zostanie ojcem

Dawid Kownacki znakomicie wykorzystał swoją szansę! Polak zapewnił Sampdorii zwycięstwo w meczu ze Spal (2:1) w 1/16 finału Pucharu Włoch, a włoskie media wybrały go jednym z najlepszych piłkarzy meczu. To nie koniec powodów do radości. 21-latek ogłosił, że zostanie ojcem.

- Yeeeeeees. Podwójna radość - napisał na Twitterze Dawid Kownacki i opublikował zdjęcie, które nie pozostawia wątpliwości. 21-letni napastnik reprezentacji Polski zostanie ojcem. Dobrą nowinę ogłosił w stylu Roberta Lewandowskiego, który również włożył piłkę pod koszulkę w meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Partnerką Dawida Kownackiego jest Aleksandra Adamczak.

Dawid Kownacki ostatnio przeżywał trudniejszy okres w Sampdorii. Polak chciał w tym sezonie zostać podstawowym piłkarzem swojego klubu, ale zamiast tego grał jeszcze mniej niż w poprzednim sezonie. Włoskie media pisały o nim, że jest "rozleniwionym rezerwowym" i miały zastrzeżenia co do jego podejścia do gry.

Dawid Kownacki dostał jednak szansę od trenera Marco Giampaolo w Pucharze Włoch i wykorzystał ją w idealnym stylu. Sampdoria przegrywała po golu Sergio Floccarego w 34. minucie, ale tuż przed przerwą wyrównał Gregoire Defrel. Gdy wydawało się już, że dojdzie do dogrywki, w 84. minucie Kownacki strzelił gola po dośrodkowaniu Jakuba Jankto. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Spal Vanja Milinković-Savić, w przeszłości zawodnik Lechii Gdańsk.

Dawid Kownacki jednym z najlepszych piłkarzy na boisku

Portal tuttomercatoweb.com oceniły występ Kownackiego na 7 w skali 1-10. To jedna z najlepszych ocen w zespole. - Dobrze prezentował się w meczu i wykazywał dużą chęć do gry. Był jednak nieskuteczny, jak wtedy, gdy trafił w poprzeczkę w korzystnej sytuacji. Ostatecznie strzelił na 2:1, co było nagrodą za wytrwałość - ocenili grę Polaka włoscy dziennikarze.

W Sampdorii zagrali również Bartosz Bereszyński (do 71. minuty) oraz Karol Linetty (od 84. minuty). W ekipie gości 90 minut rozegrał Thiago Cionek, który dostał żółtą kartkę. W jednym z wcześniejszych starć boiskowych Cionek został uderzony łokciem przez Kownackiego, ale napastnik nie został ukarany w żaden sposób. W 1/8 finału Sampdoria zagra z Milanem 13 stycznia.