Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Tuttosport": Wojciech Szczęsny jest w znakomitej formie dzięki Cristiano Ronaldo

Wojciech Szczęsny w tym sezonie bardzo dobrze spisuje się w barwach Juventusu. Według "Tuttosportu" jednym z powodów jego znakomitej formy jest przyjście Cristiano Ronaldo. Włosi porównują Polaka do najdroższych bramkarzy w historii.

 "Tuttosport" pisze o wpływie Cristiano Ronaldo na Juventus. "Stara Dama" po transferze Portugalczyka urosła pod kilkoma względami: finansowym, marketingowym i zyskała większą popularność, ale Ronaldo wywiera ogromny wpływ na swoich kolegów. Jego profesjonalizm i przywiązanie do pracy jest znane wszystkim kibicom i zaraża on swoim podejściem kolegów z drużyny, zwłaszcza tych młodszych.

Wojciech Szczęsny zyskał dzięki przyjściu Cristiano Ronaldo

- Wojciech Szczęsny to najlepszy przykład. Został sprowadzony za grosze - pisze turyński dziennik. Polak kosztował Juventus zaledwie 12 milionów euro. - Teraz jest na tym samym poziomie co Alisson (kosztował Liverpool ponad 70 mln), Kepa (kosztował Chelsea 80 mln) czy Jan Oblak, za którego Atletico chce 100 mln - pisze "Tuttosport". Turyński dziennik dodaje, że kapitalna interwencja Szczęsnego w meczu z Valencią przybliżyła go do Gianluigiego Buffona. Drugim wyróżnionym w ten sposób piłkarzem jest Joao Cancelo. Po przyjściu do Juventusu wyrósł na jednego z najlepszych prawych obrońców na świecie.

Szczęsny w tym sezonie rozegrał łącznie aż 17 spotkań w Juventusie. Stracił tylko 10 goli, a czyste konto zachował aż dziewięć razy. Obronił również dwa rzuty karne. - Rozwinąłem się najbardziej przy Gigim dlatego, że nie wstyd mi było się od niego uczyć. Mam w sobie tyle pokory, że byłem gotów powiedzieć sobie: „Masz przed sobą takiego mistrza, dlatego zamknij dziób, oglądaj i ucz się”. Wcześniej zawsze była to rywalizacja - wytłumaczył niedawno swój progres bramkarz reprezentacji Polski.