Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zlatan Ibrahimović uzgodnił warunki kontraktu z nowym klubem

Zlatan Ibrahimović uzgodnił warunki kontraktu z Milanem - informuje SportMediaset. Transfer nie jest jednak jeszcze przesądzony.

Zlatan Ibrahimović gra dla Los Angeles Galaxy, ale jego drużyna nie awansowała do fazy play off amerykańskiej MLS. Ibrahimović chciałby wrócić do Milanu, z którym uzgodnił warunki półrocznego kontraktu wartego 2,5 miliona euro. Umowa mogłaby zostać przedłużona o kolejny rok. Według SportMediaset wszystkie szczegóły pomiędzy Szwedem a Milanem są już uzgodnione.

Zlatan Ibrahimović w Milanie?

Jednak Milan musi jeszcze przekonać do transferu Los Angeles Galaxy. Zanim dojdzie do rozmów w sprawie kwoty transferu Włosi czekają jednak na wyrok UEFA, która nałoży na Milan karę finansową za złamanie przepisów finansowego fair play. Dopiero wtedy "Rossoneri" będą wiedzieli, jakimi funduszami dysponują na przeprowadzenie tego transferu.

Los Angeles Galaxy nie chce jednak oddawać Ibrahimovicia, dlatego rozmowy mogą być bardzo trudne. Amerykanie mogą sprzedać jednego ze swoich "desygnowanych piłkarzy", by móc podpisać z Ibrahimoviciem nowy kontrakt, który nie liczyłby się do "salary cap". W MLS wynagrodzenia wypłacane przez klub są ograniczone do pewnego poziomu.

Ibrahimović po rozwiązaniu kontraktu z Manchesterem United zdecydował się na grę w USA. W MLS wystąpił 27 razy i zanotował aż 22 trafienia i siedem asyst. Wiele z nich, tradycyjnie już, było pięknej urody. Ibrahimović jednak wciąż ma ambicje sportowe i zamierza wrócić do Europy, konkretnie do Milanu, w którym występował już w latach 2010-12. W tym czasie zdobył dla niego 56 bramek w 85 meczach, a także wygrał mistrzostwo oraz Superpuchar Włoch. Jego rywalami do gry byliby Gonzalo Higuain oraz Patrick Cutrone.