Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek najdroższym Polakiem? Rekordowa oferta!

35 milionów euro i Amin Younes - taką ofertę dostała Genoa od Napoli. Celem Napoli jest oczywiście Krzysztof Piątek. W ten sposób zostałby najdroższym Polakiem w historii.

Krzysztof Piątek nie strzelił już gola od kilku spotkań, ale mimo to Napoli nie ustaje w próbach sprowadzenia polskiego napastnika, który w pierwszych siedmiu meczach sezonu Serie A strzelił dziewięć goli.

Krzysztof Piątek rozchwytywany

Pod koniec października Napoli oferowało Genoi 25 mln euro za Piątka. Teraz do Genoi wpłynęła kolejna oferta. "Sport Mediaset" pisze, że prezes Aurelio De Laurentiis zaproponował 35 milionów euro oraz Amina Younesa - skrzydłowy latem trafił do Napoli z Ajaksu na zasadzie wolnego transferu. W ten sposób Piątek zostałby najdroższym polskim piłkarzem w historii - Arkadiusz Milik kosztował Napoli 32 mln euro.

Genoa cały czas uparcie przekonuje, że Krzysztof Piątek nie odejdzie zimą z klubu. - Piątek musi być spokojny, bo wiadomo, że w najbliższej przyszłości będzie obiektem zainteresowania wielu klubów - powiedział dyrektor sportowy Genoi Giorgio Perinetti.

Pakt w sprawie transferu Piątka

Jednak wcześniej oba kluby zawarły pakt w sprawie transferu Krzysztofa Piątka. Po zgodzie na sprzedaż Polaka przez Genoę, pierwszeństwo w złożeniu oferty i rozmowach z piłkarzem będzie miało właśnie Napoli. Piątek do Genoi trafił w lipcu bieżącego roku. Dla włoskiego klubu, który zapłacił za niego 4,5 mln euro, rozegrał 13 spotkań, w których strzelił 13 goli. Jego wartość, według portalu "Transfermarkt", wynosi już 15 mln.