Serie A. Carlo Ancelotti wściekły na Zielińskiego. Polski problem Napoli

Napoli pokonało Genoę 2:1 w "polskim" meczu w Serie A. Niestety, nasi zawodnicy nie zaprezentowali się najlepiej. Najbardziej oberwało się Zielińskiemu, który tuż po straconej bramce musiał zmierzyć się ze wściekłością swojego trenera.

Carlo Ancelotti uznał Polaków za winnych bardzo słabej pierwszej połowy z Genoę. Wówczas jego klub przegrywał 0:1, a Milik nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, a Piotr Zieliński popełniał wiele błędów w kryciu i był bardzo niedokładny w ofensywie. Własnie dlatego nasi piłkarze nie wyszli na drugie 45 minut.

Ancelotti wściekły na Zielińskiego

Tuż po bramce dla Genoi było widać, jak Carlo Ancelotti jest wściekły na Polaka, a z ruchu jego ust można było odczytać "Piotr, Piotr, Pioootr!!!" po czym Włoch udzielił reprymendy pomocnikowi, który nie tylko stracił piłkę, ale również nie powalczył o jej odzyskanie.

- Stracił piłkę przy bramce na 1:0, co tak zirytowało Ancelottiego - pisze o jego grze  TuttoNapoli.com.  Słabo oceniony został również Arkadiusz Milik. - "Ukarany zmianą w przerwie, choć jego występ nie był tak zły jak Zielińskiego. Miał jedną dobrą okazję" - podsumowano występ napastnika. - Był jak duch. Nie przejmował inicjatywy. Nie zagrażał rywalowi i nie wypełniał zaleceń taktycznych" - dodaje o występie Zielińskiego NapoliSoccer.net.

Władze Bayernu Monachium oblane piwem w czasie meczu z Borussią Dortmund [wideo]

Napoli bez Polaków jest mocniejsze

Największym problemem Polaków jest to, że przed sezonem Carlo Ancelotti wyraźnie mówił, że na nich będzie opierał grę swojej drużyny. Co więcej, to Milik i Zieliński wygrywali rywalizację ze swoimi konkurentami, ale z każdym kolejnym meczem zaczęli tracić formę, a także zaufanie. Dziś Napoli bez Polaków w składzie jest o wiele mocniejsze niż to z Polakami i bezlitośnie pokazują to liczby.

Tak było również w sobotnim meczu, a Fabian Ruiz i Dries Mertens, którzy weszli za Polaków zaprezentowali się ze znaczenie lepszej strony i Napoli udało się odwrócić losy meczu.