Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński częścią wielkiej wymiany? Polak może trafić do PSG

Piotr Zieliński do Paris Saint-Germain, a Edinson Cavani do Napoli - taka wymiana, zdaniem włoskich mediów, może stać się faktem już po zakończeniu obecnego sezonu.

Jak informuje "Tuttosport", władzom Napoli coraz bardziej zależy na sprowadzeniu Edinsona Cavaniego. Napastnik występujący aktualnie w PSG miałby rozwiązać problemy w ofensywie włoskiego zespołu, gdzie ostatnio oczekiwania zawodzi m.in. Arkadiusz Milik.

Czego od Lecha Poznań oczekuje Adam Nawałka?

Zdaniem włoskich dziennikarzy, trener PSG Thomas Tuchel nie jest jednak przekonany do sprzedaży Urugwajczyka. Zgodzić na jego odejście ma się jedynie wtedy, gdy neapolitańczycy w ramach wymiany zaoferują mu Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik miałby stanowić wzmocnienie środkowej linii mistrzów Francji, którą niemiecki szkoleniowiec za wszelką cenę chce uzupełnić w najbliższym czasie.

Jak Manchester City obchodził finansowe fair play

Włosi twierdzą, że porozumienie obydwu klubów jest możliwe m.in. ze względu na przeciągające się negocjacje nowego kontraktu Zielińskiego. Napoli chciało bowiem wpisać w jego umowę klauzulę kwoty odstępnego, mającą wynosić 150 mln euro. Zieliński chciał, by była ona o 50 mln niższa, dlatego kontrakt, który 24-latek miał podpisać jeszcze przed MŚ w Rosji, wciąż nie zaczął obowiązywać.

Bayern Monachium kupi Benjamina Pavarda

Jedynym problemem w całej transakcji mogłyby stanowić zarobki Cavaniego. Urugwajski napastnik w Paryżu otrzymuje bowiem aż 14 mln euro za sezon gry, podczas gdy najlepiej zarabiający w Napoli Lorenzo Insigne inkasuje 4,5 mln. Środki na pensję 32-latka neapolitańczycy mogliby jednak znaleźć, gdyby udało im się wynegocjować dopłatę za Zielińskiego. Polak jest bowiem o osiem lat młodszy od reprezentanta Urugwaju, a w dodatku jego obecna kwota odstępnego wynosi 65 mln. Wartość wychowanka Zagłębia Lubin wydaje się więc być nieco większa.