Juventus pokonał Cagliari. Dobry występ Wojciecha Szczęsnego

Juventus odniósł 10. zwycięstwo w 11. meczu Serie A w tym sezonie! Tym razem mistrzowie Włoch pokonali Cagliari 3:1 i ustanowili nowy rekord ligi. Dobry występ zaliczył Wojciech Szczęsny.

Juventus prowadził już od 45. sekundy. Paulo Dybala urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam pokonał Alessio Cragno. Sędziowie długo zastanawiali się czy uznać gola, ale jak pokazały powtórki, w tej sytuacji nie było spalonego.

W 19. minucie świetną interwencją po strzale Leonardo Pavolettiego popisał się Wojciech Szczęsny. Goście mocniej zaatakowali Juventus i wyrównali w 36. minucie. Joao Pedro przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Juventusu, ograł Joao Cancelo i pokonał Szczęsnego.

Zlatan Ibrahimović chce wrócić do Europy. Wybrał klub

Cagliari cieszyło się z remisu tylko dwie minuty. Po dośrodkowaniu Douglasa Costy piłkę we własnej bramce umieścił Filip Bradarić. Juventus atakował do końca spotkania, czego efektem był gol Juana Cuadrado z 87. minuty po asyście Cristiano Ronaldo. Cagliari nie zagroziło bramce Szczęsnego ani razu w drugiej połowie.

Juventus dominuje w Serie A

Juventus po 11 kolejkach ma już 31 punktów. Wyprzedza drugi Inter oraz trzecie Napoli o sześć punktów. Cagliari jest 12. z 13 punktami. 31 punktów to najlepszy wynik w pierwszych 11 meczach ligowych w historii. Tym samym "Stara Dama" pobiła swój własny rekord z sezonu 2005/06, gdy zdobyła 30 pkt na początku sezonu. Wtedy Juventus zdobył 79 z 90 punktów (25 zwycięstw, cztery remisy i jedna porażka), choć klub ostatecznie relegowano do drugiej ligi za udział w aferze Calciopoli.

W pozostałych sobotnich meczach Inter Mediolan pokonał Genoę aż 5:0, a Fiorentina zremisowała 1:1 z Romą.