Transfery. Juventus i Real wymienią piłkarzy? Marcelo za Alexa Sandro

Juventus rozpoczyna negocjacje z Realem Madryt. Mistrzowie Włoch planują oddać Królewskim Alexa Sandro, a w jego miejsce pozyskaliby Marcelo - informuje "Tuttosport". Marcelo na transfer namawia Cristiano Ronaldo.

Obecny kontrakt Alexa Sandro wygasa w czerwcu 2020 roku, ale Juventus już od kilku miesięcy bezskutecznie prowadzi negocjacje z Brazylijczykiem, aby go przedłużyć. I dlatego coraz więcej mówi się o jego możliwym odejściu. Latem lewego obrońcę kusiły kluby z Premier League, ale on ostatecznie został w Turynie.

Wymiana na linii Juventus - Real Madryt?

Możliwe jednak, że już w styczniu zmieni klub i trafi do Realu. Według informacji turyńskiego "Tuttosport", władze Juventusu w zimowym okienku transferowym chcą zaproponować mistrzom Hiszpanii zamianę. W przeciwnym kierunku miałby trafić Marcelo, który również występuje na pozycji lewego obrońcy.

Cristiano Ronaldo udzielił pierwszego wywiadu po oskarżeniach o gwałt

27-letni Alex Sandro to jeden z najlepszych bocznych obrońców świata, ale jednak to Marcelo powszechnie uznawany jest za czołowego zawodnika na tej pozycji. Piłkarz Realu jest jednak starszy od swojego rodaka o trzy lata, dlatego władze Juve liczą, że bezgotówkowa wymiana jest ofertą, którą zaakceptuje Florentino Perez, prezes Realu.

"Stara Dama" liczy także na fakt, że Marcelo utrzymuje bliską relację z Cristiano Ronaldo, który jest zadowolony po zmianie barw i namawia kolegę z byłego zespołu na przeprowadzkę do Turynu.

"Arkadiusz Milik jest słabym punktem Napoli". Coraz więcej wątpliwości co do Polaka

Więcej o: