Szalony mecz Genoa - Udinese! Krzysztof Piątek bez gola. Trafił za to Mariusz Stępiński

Szalony przebieg miała druga połowa meczu Genoa - Udinese (2:2), w której w ciągu pięciu minut padły trzy gole. Krzysztof Piątek nie zdobył bramki w drugim spotkaniu z rzędu, ale nadal pozostaje najlepszym strzelcem Serie A. Gola za to strzelił Mariusz Stępiński dla Chievo.

Krzysztof Piątek oddał pierwszy strzał w 16. minucie z rzutu wolnego ponad bramką. Genoa objęła prowadzenie w 32. minucie po golu Romulo z rzutu karnego.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo sennie. Ożywienie przyszło po nieco ponad godzinie. W 65. minucie gola po strzale głową strzelił Kevin Lasagna. Dwie minuty później w podobny sposób bramkę zdobył Cristian Romero z Genoi.

Robert Lewandowski trafił do Bayernu Monachium, bo "Real Madryt nie gwarantował mu pozycji numer jeden"

Po kolejnych trzech minutach znowu był remis. Rodrigo De Paul cudownie uderzył w okienko bramki Genoi sprzed pola karnego. W ten sposób w pięć minut padły trzy gole!

Sytuacja gospodarzy pogorszyła się w 74. minucie - Romero dostał drugą żółtą kartkę za wślizg w nogi rywala. Gospodarze skupili się od tej pory na obronie, z boiska zszedł napastnik Christian Kouame, a za niego pojawił się obrońca Koray Guenter. Udinese do końca walczyło o zwycięstwo, ale to się nie udało i mecz zakończył się remisem.

Ostatnie nagranie helikoptera właściciela Leicester przed katastrofą [WIDEO]

Krzysztof Piątek w tym spotkaniu oddał zaledwie dwa strzały, wykonał 23 podania, z czego 16 celnych (70 procent skuteczności). Wykonał jeden drybling, raz odebrano mu piłkę (dane za WhoScored.com). Polak w tym sezonie Serie A strzelił dziewięć goli i pozostał najlepszym strzelcem - drugi Cristiano Ronaldo ma siedem trafień.

Reuters: Pięć osób na pokładzie helikoptera, który rozbił się Leicester. Fani składają kwiaty

Mariusz Stępiński strzelił gola

Co nie udało się Piątkowi, udało się Mariuszowi Stępińskiemu. Polak strzelił gola dla Chievo w 79. minucie spotkania z Cagliari przegranego 1:2. To trzecie trafienie Polaka w tym sezonie w dziesiątym spotkaniu. 90 minut w Chievo rozegrał Paweł Jaroszyński.

Thiago Cionek rozegrał 58 minut

58 minut przebywał na boisku Thiago Cionek w meczu Spal - Frosinone. Jego drużyna przegrała jednak 0:3. Spal w tej chwili jest na 15. miejscu z 12 punktami po 10 kolejkach.

Genoa Piątka zajmuje 10. miejsce w tabeli, ma 14 punktów po dziewięciu rozegranych spotkaniach (ma przed sobą zaległe spotkanie z Milanem). Chievo zajmuje za to ostatnie miejsce w tabeli - w tej chwili ma jeden minusowy punkt. Nadal nie wygrało meczu, dwa zremisowało i przegrało aż osiem.