Aurelio de Laurentiis, prezes Napoli chce zrewolucjonizować futbol: Mecze są za długie

Za osiem lat dzieci nie będą się już interesowały piłką - alarmuje prezes Napoli cytowany przez "Le Parisien". Aurelio de Laurentiis jest znany z barwnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem ekscentryczny prezes Napoli podzielił się ze światem swoimi pomysłami na zrewolucjonizowanie piłki nożnej.

- FIFA i UEFA są staroświeckie. Gdyby nie one, to wartość futbolu byłaby większa niż jest. Musimy jednak skupiać się na przyszłości, bo młodzież coraz częściej wybiera gry wideo zamiast sportu. Toniemy, niszczymy futbol. Za osiem lat dzieci nie będą się już interesowały piłką - alarmuje prezes Napoli cytowany przez "Le Parisien".

Właściciel Napoli ma jednak pomysł, aby futbol wciąż był atrakcyjny dla kibiców. - To nasza wina, jesteśmy starymi idiotami. Mecze zbyt często bywają nudne! Bywają nudne, bo są za długie. Można na nich zasnąć. Uważam, że powinny być dwie połowy, które trwają po trzydzieści minut. W każdej z połów powinniśmy zrobić dwu albo trzyminutową przerwę - uważa De Laurentiis.

Włoch ma także pomysł na uatrakcyjnienie rozgrywek europejskich. - Dlaczego Liga Europy nie funkcjonuje? Powinny brać w niej udział tylko zespoły z Anglii, Włoch, Francji, Hiszpanii i Niemiec. Podobnie jest z Ligi Mistrzów. Uważam, że w jej miejsce powinniśmy stworzyć ligę z czterema drużynami z tych krajów, byłoby dwadzieścia zespołów. Grałyby ze sobą tylko jeden mecz, bez rewanżów. O tym, czy do rywalizacji doszłoby u siebie czy na wyjeździe decydowałoby losowanie. Wszystko toczyłoby się we wtorek, środę i czwartek, a w sobotę, niedzielę i poniedziałek byłyby zarezerwowane dla rozgrywek krajowych – podsumował De Laurentiis.

Choć właściciel Napoli znany jest z barwnych i kontrowersyjnych wypowiedzi, to pomysł utworzenia tzw. Superligi w miejsce LM nie jest wcale nowy. I co istotniejsze, jest bliski realizacji. A na pewno bliższy niż wydaje się wielu kibicom.

Więcej o: