Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Krzysztof Piątek zagra w nowym systemie

Krzysztof Piątek już w sobotę zagra jeden z najbardziej prestiżowych meczów w karierze. Rywalem drużyny Polaka będzie Juventus. Polski snajper wypowiedział się o Cristiano Ronaldo. Dodatkowo trener Polaka szykuje spore zmiany, które... mogą mu pomóc w kontekście reprezentacji.

Już w sobotę o godzinie 18 czeka nas starcie Juventusu z włoską Genuą, w której furorę od początku sezonu robi polski snajper Krzysztof Piątek. 

W czasie przerwy na reprezentację wiele się zmieniło, bo klub zwolnił trenera, a nowym-starym szkoleniowcem został Ivan Jurić, który już dwukrotnie prowadził klub. Okazuje się, że Jurić ma swój plan na zespół i Krzysztof Piątek od teraz będzie miał także partnera w ataku. 

Piątek będzie mieć partnera w ataku

Genua zamierza delikatnie zmienić ustawienie z 3-4-1-2 na 3-5-2, a obok Krzysztofa Piątka ma grać Christian Kouame, który do tej pory występował głównie na skrzydle. To bardzo ciekawe ustawienie, bo Piątek z reguły grał sam w napadzie i to do niego dochodziły wszystkie piłki. Co więcej, gra dwoma napastnikami może również pomóc Piątkowi w kontekście gry w reprezentacji Polski (o czym pisaliśmy tutaj).

Piątek o Cristiano Ronaldo

Krzysztof Piątek będzie miał okazje zmierzyć się z Juventusem, a jak sam przyznał, Cristiano Ronaldo do jeden z jego idoli. - W tej chwili jest najlepszym piłkarzem na świecie. Mogę nawet powiedzieć, że najwybitniejszym w historii. Mam nadzieję, że po spotkaniu będzie okazja, by wymienić się z nim koszulkami - stwierdził Polak z rozmowie z goal.com.

 Krzysztof Piątek przed najtrudniejszym wyzwaniem

Dziewięć goli w pierwszych siedmiu meczach to doprawdy imponujący bilans. Ale warto przypomnieć kluby, którym Piątek strzelał gole: Empoli, Sassuolo, Bologna, Lazio, Chievo, Frosinone, Chievo. Próżno w tym gronie szukać kogokolwiek z czołówki, jedynie Lazio walczy o grę w pucharach. Teraz nadchodzi czas prawdy dla Piątka i Genoi: najbliższy miesiąc to mecze z Juventusem, Interem Mediolan czy Napoli.

Więcej o bardzo ważnym miesiącu Krzysztofa Piątka przeczytasz tutaj.