Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Krzysztof Piątek ma nowego trenera. Davide Ballardini zwolniony

Ivan Jurić został nowym trenerem Genoi. 43-letni Chorwat zastąpił Davide Ballardiniego. Włoch stracił pracę po porażce 1:3 z Parmą. Piłkarzem i najlepszym strzelcem Genoi jest Krzysztof Piątek.

Davide Ballardini zostawił drużynę na 11. miejscu w tabeli Serie A. Genoa zdobyła 12 punktów w siedmiu meczach, a w ostatniej kolejce przegrała z Parmą 1:3. Porażka z zespołem Roberto D'Aversy przelała czarę goryczy. Enrico Preziosiego, prezes klubu zwolnił Davide Ballardiniego i zatrudnił Ivana Juricia. Dla Chorwata będzie to trzecia przygoda z klubem z Genoi. Wcześniej prowadził zespół w latach 2016-2017 i ponownie w 2017 roku.

Jurić całą swoją karierę trenerską spędził we Włoszech. Prowadził drużyny młodzieżowe Genoi, klub Mantova FC, Crotone i pierwszą drużynę Genoi.

Nowy szkoleniowiec nie będzie miał łatwego początku. Genoa zagra w najbliższym czasie z: Juventusem, Udinese, Milanem, Interem, Napoli, Sampdorią i Torino.

Najlepszym strzelcem Genoi jest Krzysztof Piątek. Polak strzelił 9 goli w 7 meczach Serie A i prowadzi w klasyfikacji strzelców całej ligi.

***

Łukasz Fabiański zagra z Portugalią

Polska - Portugalia. Gdzie obejrzeć mecz?

Kamil Grosicki: Nie zasłużyłem na wrześniowe powołanie