Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus pobił historyczny rekord!

Stara Dama na początku sezonu 2018/19 wygrała dziewięć meczów za rzędu. Jeszcze nigdy w historii nie zanotowała takie startu. Duży wkład w sukces Juventusu ma Wojciech Szczęsny, który nie wystąpił tylko w jednym meczu.

Na inaugurację sezonu Juventus pokonał Chievo Weronę 3:2, a później wygrywał kolejno z Lazio Rzym (2:0), Parmą (2:1), Sassuolo (2:1), Frosinone (2:0), Bologną (2:0) i Napoli (3:1). Drużyna Massimiliano Allegriego wygrała także w Lidze Mistrzów, gdzie ograła Valencię (2:0) i Young Boys Berno (3:0). 

Kiedy ostatni raz Juve wystartowało w podobnym stylu?  Musielibyśmy się cofnąć do jesieni 1930 roku, kiedy wygrali osiem pierwszych meczów. Ale od wtorku ten rekord jest już nieaktualny.

Duży wkład na sukces mistrzów Włoch miał Szczęsny. 28-latek bronił w ośmiu z dziewięciu spotkań.Trener Massimiliano Allegri dał mu odpocząć tylko w meczu z Bologną (2:0), kiedy zastąpił go Mattia Perin. W czterech meczach Szczęsny nie dał się pokonać, a w pozostałych czterech skapitulował łącznie tylko pięć razy.

***

Choć Beppe Marotta nie jest ani piłkarzem, ani trenerem, to wpływ na ostatnie sukcesy Juventusu miał równie duży, co oni. Jednak w październiku, po ośmiu latach bycia dyrektorem sportowym, odchodzi z klubu. Plotkuje się, że jego następcą może zostać Zinedine Zidane. Zobacz więcej>>>

Cristiano Ronaldo i oskarżenia o gwałt. "Der Spiegel" opublikował szczegóły wydarzeń z Las Vegas. "Nie jestem taki jak inni. Przeprosiłem ją po wszystkim"

Liga Mistrzów. Tottenham - FC Barcelona. Marco Veratti? Xavi? Nie! To Arthur Melo

Więcej o: