Krzysztof Piątek bije rekordy Serie A

Krzysztof Piątek nie przestaje strzelać we Włoszech. Polak w niedzielę dołożył kolejne dwa trafienia w lidze, dzięki czemu z ośmioma golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Tak udanego debiutu w Serie A nie było od 69 lat!

Osiem goli w sześciu meczach - to dorobek Krzysztofa Piątka w pierwszym sezonie gry w Serie A. Polak w niedzielę zdobył dwa gole w meczu z Frosinone, a jego Genoa wygrała 2:1. Ostatnim debiutantem mogącym pochwalić się takim dorobkiem był Duńczyk Karl Aage Hansen w sezonie 1949/50.

Polakowi udało się wyrównać osiągnięcie Gonzalo Higuaina, który w sezonie 2016/17 strzelał gole w sześciu kolejnych meczach ligowych. Do najlepszych pod tym względem Piątkowi jeszcze brakuje. Gabriel Batistuta w sezonie 1994/95 wpisywał się na listę strzelców w pierwszych jedenastu meczach sezonu (13 goli).

Jeśli dodać cztery gole, które Piątek wbił Lecce w Pucharze Włoch, Polak ma ich na koncie 12 w tym sezonie. To więcej niż wbili Messi, Ronaldo i Salah razem wzięci (11)!

Napastnik Genoi strzela gola w lidze średnio co 61 minut, a razem z Puchar Włoch - co 46.

We włoskich mediach Polak określany jest jako "najlepszy prezent, jaki prezes Enrico Preziosi mógł sprawić kibicom i klubowi na 125. rocznicę jego powstania".

"La Gazzetta dello Sport" wychwala Polaka. Po meczu z Frosinone włoski dziennik napisał, że "Piątek się nie zatrzymuje". Gazeta cytowała wpisy kibiców na temat napastnika Genoi: "miłość do Genoi w czasach Piątka jest łatwa" czy "Piątek naszym zbawieniem".

Były napastnik Cracovii przeszedł do Genoi przed sezonem za 4,5 miliona. Szansa na kolejne gole Polaka już 7 października. Genoa zagra na własnym boisku z Parmą.

>>> Krzysztof Piątek strzelił kolejne dwa gole [WIDEO]

>>> Reprezentacja już bez Błaszczykowskiego? Powrót Grosickiego i problemy w obronie

>>> Cristiano Ronaldo tłumaczy się z zarzutów o gwałt

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.