Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"La Gazzetta dello Sport": Krzysztof Piątek na liście życzeń Juventusu

Krzysztof Piątek trafił na okładkę piątkowego wydania "La Gazzetta dello Sport". Dziennik twierdzi, że władze Juventusu są w kontakcie z działaczami Genoi w sprawie transferu reprezentanta Polski.

Dyrektor generalny Juventusu Giuseppe Marottta zamierza uprzedzić rywali w walce o usługi gracza Genoi. Turyńczycy widzą w Piątku materiał na wielką gwiazdę i nie zamierzają przepuścić takiej okazji.

Piątek po sześciu ligowych kolejkach Serie A jest liderem klasyfikacji strzelców. Debiutujący na włoskich boiskach napastnik zdążył w pięciu występach zdobyć już sześć bramek, co jest pod względem liczby strzelonych goli najlepszym w historii rozgrywek startem w wykonaniu debiutanta.

Piątka obserwuje oczywiście nie tylko Juventus. Niedawno hiszpańskie i włoskie media informowały o zainteresowaniu m.in. Barcelony, Bayernu Monachium i Borussii Dortmund - wysłannicy dwóch ostatnich klubów mieli obserwować gracza w środowym meczu ligowym przeciwko Chievo (2:0).

Piłkarz do Genoi trafił tego lata z Cracovii. Włosi za 23-latka zapłacili 4 miliony euro plus zmienne. 11 września w meczu towarzyskim z Irlandią (1:1) Piątek zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski.