Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik przedłużą kontrakty z Napoli

Już niedługo Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik podpiszą nowe umowy z Napoli. Aktualne kontrakty obu zawodników obowiązują do 2021 roku.

Napoli zamierza odstraszyć Paris Saint-Germain i Chelsea, które wykazywały w ostatnich tygodniach poważne zainteresowanie wykupieniem Zielińskiego. W obecnym kontrakcie pomocnika wpisana jest klauzula wykupu wynosząca 65 mln euro, co sprawia, że Polak jest łakomym kąskiem dla wielu czołowych europejskich klubów.

Jak poinformowała "La Gazzetta dello Sport", Napoli chce jak najszybciej przedłużyć umowę z Zielińskim. Jeszcze kilka tygodni temu włoska prasa spekulowała, że klub usunie klauzulę wykupu z kontraktu zawodnika, ale według "La Gazzetty" zostanie ona po prostu "znacząco zwiększona".

Arkadiusz Milik ma problem. Kibice Napoli wolą Driesa Mertensa

Aurelio De Laurentiis, właściciel Napoli, szykuje także nową umowę dla Milika. Chociaż napastnik nie imponuje skutecznością na początku sezonu - do siatki trafił raz, a na kolejnego gola czeka już od 348 minut - działacze, podobnie jak Carlo Ancelotti, wierzą, że piłkarz wkrótce wróci do formy. W kontrakcie Milika nie zostanie wpisana kwota odstępnego.

Obaj Polacy w Napoli występują od 2016 roku i uchodzą za kluczowe postacie zespołu.

Więcej o: