Serie A. Karol Linetty krytykowany we Włoszech za mecz Sampdoria - Inter

Sampdoria Genua przegrała z Interem Mediolan 0:1 w meczu 5. kolejki włoskiej Serie A. Bardzo surowo za występ w tym meczu oceniony został reprezentant Polski Karol Linetty.

Od początku sezonu Linetty jest niepodważalnym graczem pierwszego składu. Wszystkie pięć ligowych potyczek rozpoczynał w wyjściowej jedenastce i do czasu sobotniego starcia tylko raz nie spędził na boisku pełnych dziewięćdziesięciu minut.

Przeciwko Interowi Polak zaprezentował się jednak mizernie. Nie był aktywny, a w pierwszych minutach spotkania dostał żółtą kartkę za zupełnie niepotrzebny faul, czym bardzo szybko utrudnił sobie grę. Boisko opuścił w 58. minucie zmieniony przez Jakuba Jankto.

Serie A. Wielkie emocje w Genui. Inter lepszy od Sampdorii!

"La Gazzetta dello Sport" oceniła występ Linettego na pięć w dziesięciostopniowej skali. Gorszą ocenę od reprezentanta Polski wystawiono jedynie Urugwajczykowi Gastonowi Ramirezowi. Nieco wyższą notę od włoskich dziennikarzy otrzymał Bartosz Bereszyński, któremu przyznano szóstkę. Podkreślono jego zażarte pojedynki z Antonio Candrevą i niezłą grę w obronie. Obrońca nie podłączał się jednak w ogóle pod ataki swojego zespołu.

Trzeci z Polaków Dawid Kownacki nie mógł zagrać z Interem z powodu urazu.

Przed niedzielnymi meczami Serie A Sampdoria zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, mając siedem punktów na koncie.