Liga włoska. Napoli chciało Bereszyńskiego

Carlo Ancelotti po objęciu Napoli chciał wzmocnić swój zespół Bartoszem Bereszyńskim. Sampdoria Genua nie była zainteresowana propozycją - informuje "La Gazzetta dello Sport". W niedzielę w trzeciej kolejce Serie A Sampdoria podejmie Napoli. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20.30

Bereszyński to 26-letni obrońca reprezentacji Polski. Serwis Transfermarkt jego wartość szacuje na 12 mln euro. Do Sampdorii prawy defensor trafił półtora roku temu z Legii Warszawa za dwa miliony euro.

Ile rzeczywiście mógłby kosztować teraz? Według "La Gazetty" Sampdoria nawet nie chciała tego wiedzieć. Napoli miało być zainteresowane Polakiem po tym, jak stanowisko trenera w klubie objął Carlo Ancelotti. Ale zespół z Genui nie zamierzał zaczynać negocjacji.

W Sampdorii Bereszyński jest jednym z trzech Polaków. W niedzielnym meczu z Napoli zagrać powinien on i Karol Linetty. W kadrze klubu znajduje się jeszcze Dawid Kownacki. W zespole gości spodziewany jest występ Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

Po dwóch kolejkach Serie A Napoli ma w dorobku komplet sześciu punktów. Tydzień temu Napoli pokonało 3:2 Milan, a dwa gole zdobył Zieliński. Sampdoria rozegrała na razie tylko jeden mecz - przegrała 0:1 z Udinese.

Więcej o: