Cristiano Ronaldo nie pojechał na galę UEFA po tym jak dowiedział się, że nie został piłkarzem roku

Cristiano Ronaldo nie pojawił się na czwartkowej gali UEFA. Powód? Dowiedział się, że nie został piłkarzem roku - podaje ESPN.

Cristiano Ronaldo był nominowany do głównej nagrody razem z Mohamedem Salahem i Luką Modriciem. Niedługo przed planowanym wylotem dowiedział się, że to Chorwat - jego były kolega z Realu Madryt - został wybrany piłkarzem roku. Z tego powodu Portugalczyk zrezygnował z udziału w gali, na której miał się pojawić.

Siostra Cristiano Ronaldo atakuje Lukę Modricia

Na Ronaldo na miejscu czekali również działacze Juventusu, czyli jego obecnego klubu. Starali się oni przekonać piłkarza do tego, by jednak poleciał do Monako, ale ten odmówił. Klub przekazał tę informację UEFA.

- Ronaldo podjął osobistą decyzję - wytłumaczył dyrektor generalny Juventusu Giuseppe Marotta. - Jesteśmy rozczarowani, że nie dostał tej nagrody. Jest ona przyznawana nie za mistrzostwa świata, a za Ligę Mistrzów, dlatego Ronaldo zasłużył na nią.

Jorge Mendes, agent Cristiano Ronaldo: Luka Modrić najlepszym piłkarzem? Taki wybór to kompromitacja

Marotta popełnił jednak błąd, bo kryteria UEFA mówią jasno: liczą się wszystkie mecze. Głosowało 60 trenerów oraz 55 dziennikarzy. Luka Modrić dostał 313 pkt, o 90 więcej niż Ronaldo.

Więcej o: