Serie A. Nietypowa kara dla Rolando Mandragory. Piłkarz ukarany za... przeklinanie

Nietypową karę otrzymał piłkarz Udinese, Rolando Mandragora. Pomocnik został zdyskwalifikowany za... przeklinanie.

Nietypową karę otrzymał Rolando Madragora. Piłkarz Udinese mógł w końcówce meczu z Sampdorią strzelić bramkę na 1:1. Niestety dla niego nie udało mu się pokonać bramkarza rywali, przez co Genueńczycy zgarnęli komplet punktów.

>>> Krzysztof Piątek strzelił gola w debiucie ligowym [PODSUMOWANIE]

Zaraz po nietrafionym uderzeniu Madragora wyrzucił z siebie cały potok słów powszechnie uznawanych na niecenzuralne, co na jego nieszczęście uchwyciły kamery znajdujące się na stadionie. W efekcie czego władze Serie A postanowiły... zdyskwalifikować pomocnika na jedno spotkanie.

"Ruch warg zawodnika nie pozostawiał żadnych wątpliwości, iż wypowiedział on bluźnierstwa" - napisano w uzasadnieniu decyzji.

>>> Wysoka forma Arkadiusza Milika. Pomogła szczera rozmowa z Ancelottim

Wiele osób było bardzo zdziwionych dyskwalifikacją za takiego zachowanie. Wszak przyjęte jest to za normę, że piłkarze przeklinają. Okazuje się jednak, że istnieje taki zapis, pozwalający na ukaranie zawodnika za niekulturalne i niesportowe zachowanie. W większości przypadków jest to jednak kolejny martwy przepis, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany. W tym wypadku postanowiono inaczej i Mandragora został ukarany za swoje słowa.

Mandragora nie zagra w meczu 3. kolejki Serie A. W tej serii gier Udinese zagra na wyjeździe z Fiorentiną.

>>> Oficjalnie: Łukasz Teodorczyk zagra w Udinese

Więcej o: