Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Ronaldo zrezygnuje ze zgrupowania kadry i zostanie w Turynie, aby lepiej zgrać się z piłkarzami Juventusu

Cristiano Ronaldo zdecydował, że nie pojedzie na wrześniowe zgrupowanie kadry. Dla Portugalczyka priorytetem jest aktualnie dojście do optymalnej formy w Juventusie i zgranie się z kolegami z drużyny - informuje środowa "La Gazzetta dello Sport".

Ronaldo zdążył rozegrać już dwa ligowe spotkania w barwach Starej Damy. I choć bramki nie zdobył, to pokazał się z dobrej strony. Wciąż jednak w jego grze widać, że 33-latek jest nowym zawodnikiem w drużynie. Ale niedługo może się to zmienić.

Według informacji "LGdS", CR7 zrezygnuje z najbliższych meczów reprezentacji, która we wrześniu zmierzy się towarzysko z Chorwacją oraz z Włochami w Lidze Narodów. Powód? Ronaldo zamierza w pełni poświęcić się treningom w Juventusie, aby lepiej zgrać się z nowymi kolegami z drużyny.

Przypomnijmy, że taka decyzja może mieć również wpływ na... reprezentację Polski. A to dlatego, że biało-czerwoni są rywalami mistrzów Europy oraz Włochów w Lidze Narodów, której rozgrywki rozpoczną się właśnie we wrześniu. Natomiast Polacy zmierzą się z Portugalczykami już 11 października w Chorzowie. Wciąż jednak nie wiadomo, jaką wtedy decyzję podejmie Ronaldo.

***

Wiele przesłanek pozwala sądzić, że Cristiano Ronaldo i Juventusu mogą stworzyć związek idealny. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli Portugalczyk nie wygra w nowych barwach Ligi Mistrzów, to żadne strzeleckie rekordy i kolejne scudetto nie zrekompensują rozczarowania turyńskich kibiców oraz władz klubu. Ale kto ma Starej Damie zapewnić upragniony Puchar Europy, jak nie "Mr. Champions League"? Przeczytaj cały tekst>>>

Nowy sezon w Sport.pl. Serie A. Mateusz Święcicki: Cristiano Ronaldo nie zostanie królem strzelców [ROZMOWA]

UEFA Liga Narodów. Kiedy grają Polacy? [TERMINARZ]

Więcej o: