Serie A. Krzysztof Piątek strzelił gola w debiucie ligowym [PODSUMOWANIE]

Genoa wygrała 2:1 z Empoli w 2. kolejce ligi włoskiej, a pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Krzysztof Piątek. Oprócz byłego napastnika Cracovii grało jeszcze kilku innych Polaków, ale niczym szczególnym się nie wyróżnili.

Sześć minut. Tyle potrzebował Piątek, aby zaliczyć premierowe trafienie w Serie A. Wcześniej zabłysnął czterema golami w Pucharze Włoch. I choć był to mecz 2. kolejki, to było to pierwsze spotkanie Genoa w tym sezonie ligowym, bo mecz z 1. kolejki został przełożony ze względu na tragedię w Genui. Empoli przegrało z klubem Polaka 1:2.

Nowy sezon w Sport.pl. Serie A. Probierz: Piątek wszystkim przypomina Lewandowskiego

Natomiast Sampdoria Genua, która także pauzowała tydzień temu, przegrała na wyjeździe z Udinese Calcio 0:1. Na murawie przebywało aż czterech Polaków. Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty wystąpili od pierwszej minuty i obaj zanotowali poprawne występy. Dawid Kownacki zagrał zaledwie 16 minut i choć nieco ożywił grę gości, to zbyt krótko przebywał na boisku, aby go ocenić.

Na murawie pojawił się także Łukasz Teodorczyk, który w 66. minucie zmienił Kevina Lasagnę. Napastnik w końcówce meczu miał okazję do zdobycia bramki, ale jej nie wykorzystał.

W starciu Frosinone Bartosza Salamona z Bologną Łukasza Skorupskiego padł bezbramkowy remis. Niedzielnego meczu nie będzie natomiast dobrze wspominał Mariusz Stępiński, bo jego Chievo uległo aż 1:6 Fiorentinie. Znowu zawiódł Inter Mediolan. Tydzień temu przegrał 0:1 z Sassuolo, a teraz zremisował z Torino 2:2.