Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Cristiano Ronaldo: Juventus? To była łatwa decyzja

Cristiano Ronaldo przeszedł latem z Realu Madryt do Juventusu Turyn. Portugalczyk w rozmowie z serwisem streamingowym DAZN skomentował swoje przenosiny do Włoch.

Odejście Portugalczyka z Realu, w którym występował przez dziewięć ostatnich lat, było największym zaskoczeniem letniego okienka transferowego. Głównym powodem, dla którego Ronaldo zdecydował się zmienić barwy klubowe, miał być konflikt z prezesem Królewskich Florentino Perezem, który nie dał zawodnikowi obiecanej wcześniej podwyżki.

- Nigdy nie spodziewałem się, że zagram w tym zespole, ale niektóre rzeczy dzieją się naturalnie. Dla mnie decyzja o przejściu do Juventusu była łatwa. To, co osiągnąłem w Madrycie, było nieprawdopodobne, wygrałem tam wszystko, ale to już przeszłość - powiedział na antenie DAZN Ronaldo.

"Dziękuję legendo!". Stefano Sorrentino odpowiedział na wiadomość Cristiano Ronaldo

Gol przewrotką pomógł się zdecydować

Piłkarz został zapytany, czy wpływ na jego decyzję miała owacja kibiców Juventusu po jego golu przewrotką strzelonym w tegorocznym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Wtedy Ronaldo w barwach Realu wyeliminował turyńczyków z rozgrywek, zdobywając w dwóch spotkaniach trzy bramki.

- Małe detale robią na końcu dużą różnicę. Powiedziałbym, że to, co wtedy zobaczyłem na stadionie Juventusu, pomogło mi w podjęciu decyzji. Kiedy ludzie wstali i zaczęli mnie oklaskiwać po tamtym golu, pomyślałem sobie: "łał" - wytłumaczył Ronaldo.

Serie A. Zidane wróci do Juventusu? Za rok Francuz może zostać trenerem "Starej Damy"

Debiut Ronaldo

Portugalczyk zadebiutował w barwach nowego klubu w ubiegłą sobotę w ligowym meczu przeciwko Chievo. Mistrzowie Włoch wygrali 3:2, a Ronaldo, choć na listę strzelców się nie wpisał, zaliczył solidny debiut.

Stara Dama za wykupienie Ronaldo z Realu zapłaciła łącznie 117 mln euro. Sam piłkarz na mocy czteroletniej umowy zarabiać będzie 30 mln euro rocznie.

Więcej o: