Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Wojciech Szczęsny i Cristiano Ronaldo zagrają z Chievo

Już w sobotę o godz. 18:00 Juventus zmierzy się na wyjeździe z Chievo Weroną. W składzie Starej Damy znajdzie się Wojciech Szczęsny, ale wszystkie oczy będą skierowane na Cristiano Ronaldo, który zadebiutuje w nowych barwach.

- Wojciech Szczęsny i Cristiano Ronaldo zagrają w sobotnim meczu z Chievo Weroną - potwierdził Massimmiliano Allegri na konferencji prasowej.

Polski bramkarz w zeszłym sezonie był drugim bramkarzem Juve, częściej od niego bronił Gianluigi Buffon, ale gdy już Szczęsny wchodził, to nie zawodził. Teraz ma być "jedynką", choć musi uważać, bo ściągnięty latem Mattia Perin, to groźny konkurent.

Ronaldo nie musi się obawiać o konkurencji. Trafił do Turynu latem z Realu za 117 mln euro i można powiedzieć, że ma zapewniony pierwszy skład. Chyba, że w danym meczu będzie odpoczywał.

- Na treningach nie jesteśmy w stanie nadążyć za Cristiano Ronaldo. Kiedy my przychodzimy na zajęcia, on już trenuje, a kiedy je kończymy, on jeszcze zostaje na boisku i dalej ćwiczy. Nigdy nie widziałem takiego piłkarza – zachwyca się nim Douglas Costa, skrzydłowy Juve.

***
Wiele przesłanek pozwala sądzić, że Cristiano Ronaldo i Juventusu mogą stworzyć związek idealny. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli Portugalczyk nie wygra w nowych barwach Ligi Mistrzów, to żadne strzeleckie rekordy i kolejne scudetto nie zrekompensują rozczarowania turyńskich kibiców oraz władz klubu. Ale kto ma Starej Damie zapewnić upragniony Puchar Europy, jak nie "Mr. Champions League"?

Więcej przeczytasz TU.

Nowy sezon w Sport.pl. Serie A, czyli nasza ziemia obiecana. Żadna inna topowa liga na świecie nie przyciąga tylu Polaków

Więcej przeczytasz TU.

Więcej o: