Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Oficjalnie: Dwa mecze przełożone po tragedii w Genui

We wtorkowy poranek zawalił się most Ponte Morandi w Genui. Katastrofa budowlana pochłonęła co najmniej 39 osób. W związku z tym przełożono spotkania dwóch drużyn z Genui: Sampdorii z Fiorentiną oraz Milanu z Genoą. Mogło w nich zagrać aż pięciu Polaków.

Po tragicznym zawaleniu się mostu w Genui pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby cała 1. kolejka Serie A miała zostać przełożona. 

>>> Krzysztof Piątek największym wygranym przygotowań Genoi? "Ma strzelanie goli we krwi"

Ultrasi Fiorentiny (z którą miała grać Sampdoria) wydali oświadczenie, że nie będą uczestniczyć w meczu z Sampdorią, ponieważ "ból tej tragedii nie wymaga gry w piłkę". Podpisały się pod nim różne grupy kibicowskie. Tak samo kibice Genui zapowiedzieli, że nie pojawią się na San Siro na meczu z Milanem.

Te spotkania decyzją władz ligi zostały już przełożone. W Sampdorii grają Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, natomiast w Genoi występuje Krzysztof Piątek. W kadrze Fiorentiny znajduje się za to Bartłomiej Drągowski.

>>> Serie A. Czym Krzysztof Piątek przypomina Roberta Lewandowskiego? - Wszystkim. Kilka milionów euro za takiego piłkarza to okazja - mówi Sport.pl Michał Probierz

Cały czas debatuje się nad pozostałymi spotkaniami Serie A. W sobotę miały odbyć się mecze Chievo z Juventusem oraz Lazio z Napoli. Jednakże w tym dniu ma także odbyć się państwowy pogrzeb ofiar, a 18 sierpnia ma być dniem żałoby narodowej. Te fakty sprawiają, że te spotkania również zostaną przełożone.

Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy ostateczną decyzję władz Serie A. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ze względu na skalę i ogrom tragedii, cała kolejka zostanie przełożona.