Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marketingowy szał w Turynie. Dzięki Ronaldo do końca roku Juventus może zarobić 60 mln euro

Koszulki Cristiano Ronaldo, to w ostatnim czasie towar najbardziej pożądany w Turynie. Juventus, który sprowadził portugalskiego piłkarza z Realu Madryt, na sprzedaży trykotów - głównie - z jego nazwiskiem zarobił już ponad 6 mln euro. Do końca roku może mieć 10 razy więcej.

Od XXL do S, czy rozmiarów dziecięcych - koszulki z nazwiskiem Cristiano Ronaldo ostatnio w Turynie są towarem bardzo pożądanym. Juventus, który kilkanaście dni temu sprowadził piłkarza z Realu Madryt, już teraz może pochwalić się sprzedaniem 55 tysięcy trykotów, głównie tych CR7. Dla podkreślenia marketingowego wzrostu po sprowadzeniu portugalskiego gwiazdora należy zauważyć, że w całym ubiegłym sezonie mistrzowie Włoch sprzedali 14 tysięcy koszulek mniej. A teraz sezon nawet się jeszcze nie zaczął.

Według informacji "Tuttosport", Juventus w tej chwili zarobił na sprzedaży koszulek ponad 6 mln euro, z każdego sprzedanego egzemplarza otrzymując 10-15 % kwoty. Zdaniem włoskich dziennikarzy, do końca roku wpływy mogą przekroczyć 60 mln euro brutto.

Juventus sprzedał 55 tysięcy koszulekJuventus sprzedał 55 tysięcy koszulek Tuttosport

W tej chwili koszulek byłego piłkarza Realu Madryt w oficjalnych sklepach Juventusu już nie ma. Kolejna partia ma trafić do sprzedaży dopiero we wrześniu, ale już teraz można stwierdzić, że z pewnością okaże się hitem.