Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Paolo Maldini wraca do AC Milan

50-letni Paolo Maldini po blisko dekadzie wraca do AC Milan. Były świetny obrońca będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego ds. strategicznego rozwoju.

Paolo Maldini to jeden z najlepszych obrońców w historii. Całą 25-letnią karierę spędził w AC Milan, dla którego zagrał 902 mecze. Siedem razy był mistrzem Włoch, pięć razy wygrywał Ligę Mistrzów i Superpuchar Włoch, cztery razy Superpuchar UEFA. Z reprezentacją Włoch, w której wystąpił 126 razy, był wicemistrzem świata z 1994 roku, a w 1990 roku zajął z kadrą na mundialu trzecie miejsce.

Transfery. Sergej Milinković-Savić opuści Lazio?

Paolo Maldini piłkarską karierę zakończył w 2009 roku, ale z AC Milan był cały czas blisko związany. Teraz obejmie nowe stanowisko. W niedzielę klub ogłosił, że Maldini będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego ds. strategicznego rozwoju.

Krzysztof Piątek największym wygranym przygotowań Genoi? "Ma strzelanie goli we krwi"

"Paolo to żywa legenda w historii klubu ze względu na swój talent, klasę, lojalność, przywództwo i sukcesy. Te wartości odegrają kluczową rolę w powrocie do świetności" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Po zakończeniu kariery przez Maldiniego AC Milan tylko raz był mistrzem Włoch (2012 rok) i wywalczył dwa Superpuchary Włoch.

Oficjalna prezentacja Maldiniego ma się odbyć w poniedziałek.

Serie B. Paweł Dawidowicz piłkarzem Hellas Werona