Serie A. Krzysztof Piątek największym wygranym przygotowań Genoi? "Ma strzelanie goli we krwi"

Krzysztof Piątek jest jednym z wygranych przygotowań do nowego sezonu we włoskiej Serie A. "La Gazzetta dello Sport" pisze o 23-letnim Polaku, że ma strzelanie goli we krwi.

Krzysztof Piątek podczas letniego okienka transferowego zamienił Cracovię na Genoę. Chyba mało który optymista mógł zakładać, że 23-latek będzie w tak wysokiej formie już na samym początku przygotowań. Piłkarz urodzony w Dzierżoniowie zagrał w 6 sparingach włoskiego klubu i aż 13-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Umiejętności swojego nowego piłkarza pochwalił kilka dni temu trener Genui, Davide Ballardini. - Potrafi strzelać gole i pracuje ciężko na swoją szansę - stwierdził szkoleniowiec. Takie słowa mogą sugerować, że Piątek jest jednym z wygranych okresu przygotowawczego i można liczyć na to, że pojawi się on w podstawowym składzie zespołu w jednym z pierwszych spotkań nowego sezonu.

W charakterystyce Polaka, jaką zaprezentowało "La Gazzetta dello Sport" zauważono, że były napastnik Cracovii "ma strzelanie bramek we krwi". Wszak w poprzednim sezonie Lotto Ekstraklasy w 36 spotkaniach strzelił 21 bramek.

Pierwsze tygodnie we Włoszech sprawiły, że część kibiców oraz ekspertów sugerowała, że Piątek może nawet powalczyć o miejsce w składzie na pierwsze spotkania. "La Gazzetta" nie jest jednak pewna co do takiego stwierdzenia, chociaż nie wyklucza, że może je wywalczyć. "Piątek nie jest szczególnie szybki, ale w zamian za to jest bardzo inteligentny. Umie się poruszać i wie kiedy uderzyć we właściwym czasie. Oczywiście Włochy to nie Polska i tutaj są lepiej ustawione oraz przygotowane bloki defensywne, ale sztuka strzelania bramek jest taka sama w obu krajach." - pisze gazeta

"Niepewność co do jego pozycji spowodowana jest nie tylko warunkami fizycznymi Polaka, ale także i dużą konkurencją pośród napastników. Kouame jest bardziej mobilnym zawodnikiem, Lapadula jest szybszy, a Spinelli gra twardo, natomiast Piątek jest jedynym prawdziwym i typowym napastnikiem. To może być na jego korzyść." - zauważa "La Gazzetta".

Duża konkurencja na pozycji środkowego napastnika może jeszcze się powiększyć w najbliższym czasie. Włoskie media sugerują, że Genoa jest zainteresowana wypożyczeniem do swojego zespołu młodego snajpera Juventusu, Andreę Favillego.

Więcej o: