Gonzalo Higuain tłumaczy, dlaczego trafił do Milanu

Gonzalo Higuain jest bohaterem jednego z najbardziej zaskakujących transferów w letnim oknie. Argentyńczyk przeniósł się bowiem z Juventusu do Milanu. 30-latek wytłumaczył, dlaczego zdecydował się akurat na taki krok.

- Nie chciałem odchodzić z Juventusu, ale taka jest dzisiejsza piłka. Aspekt finansowy jest najważniejszy. Usłyszałem, że klub nie ma wyboru i musi mnie sprzedać, a mi życzy wszystkiego najlepszego na nowej drodze. Myślę, że po tym co dla nich zrobiłem, zasłużyłem na trochę więcej szacunku, ale taka jest dzisiejsza piłka - zdradzał kilka dni temu Higuain.

Teraz Argentyńczyk dodał również, że możliwy był jego transfer do Chelsea. W londyńskim klubie bardzo chciał go zobaczyć nowy trener, Maurizio Sarri, który zna Higuaina z czasów wspólnej pracy w Napoli. - Problem polegał na tym, że Sarri był jedyną osobą, która mnie tam chciała. Nikt poza nim - zdradził zawodnik na łamach portalu "football-italia.net".

- Wszyscy chcieli mnie natomiast tutaj [w Milanie - red.]. To jest coś najważniejszego dla piłkarza - motywacja i wiara, że można cię tutaj sprowadzić - przyznał 30-latek.

Higuain, który w trakcie dwóch ostatnich sezonów rozegrał dla Juventusu 105 spotkań, w których strzelił 55 goli i zaliczył 12 asyst, został wypożyczony do Milanu na rok za 18 mln euro. "Rossoneri" zapewnili sobie prawo wykupu napastnika po zakończeniu sezonu za 36 mln.

***

>> Marek Saganowski wspomina swój wypadek: Wszystko wracało

>> Adidas nie przedłuży umowy z reprezentacją Iranu. Wszystko przez sankcje Donalda Trumpa

>> Paweł Bochniewicz znów zagra w Górniku

>> Christian Gytkjaer przeszedł do historii Lecha. Za jego plecami nawet Robert Lewandowski

Więcej o: