Transfery. Paul Pogba chce wrócić do Juventusu. Efekt Ronaldo?

Hiszpańska "Marca" donosi, że Paul Pogba chciałby powrócić do Juventusu. Wpływ na taką decyzję mogła mieć bardziej odpowiadająca taktyka "Starej Damy", a także transfer Cristiano Ronaldo.

W połowie lipca Paul Pogba został mistrzem świata. Pomimo końcowego triumfu na rosyjskim mundialu pomocnik chciałby kontynuować swój rozwój. W tym celu zamierza odejść z Manchesteru United, gdzie nie odpowiada mu taktyka, jaką wymaga od swoich zawodników Jose Mourinho i chce powrócić do Juventusu.

>>> Paul Pogba i Didier Deschamps śpiewają piosenkę na cześć N'Golo Kante

Zdaniem "Marki" podczas turnieju zawodnik zrozumiał dokładnie jaki jest jego styl grania i jak bardzo różni się on od tego, czego oczekują od niego na Old Trafford.

>>>Jesteś kibicem Manchesteru United? Nie możesz tego nie wiedzieć! [QUIZ] 

Z tego właśnie powodu Pogba, poprzez swojego agenta Mino Raiolę, poinformował władze Manchesteru United, że chce odejść z zespołu i powrócić do Juventusu. Gazeta donosi, że wpływ na taką decyzję, mogły mieć nie tylko sprawy związane z taktyką, które w zespole "Starej Damy" mogą bardziej odpowiadać Pogbie, ale także i fakt, że do zespołu Massimiliano Allegriego przyszedł Cristiano Ronaldo.

Problemem może być jednak kwota odstępnego. Dwa lata temu Manchester United zapłacił Juventusowi za Francuza około 105 milionów euro i władze "Czerwonych Diabłów" na pewno nie będą chciały sprzedawać zawodnika za mniejszą kwotę. Pogba jednak wierzy, że to właśnie Juve jest tym klubem, w którym powinien grać.

Mimo tego zawodnik wraz z agentem zaczęli sprawdzać alternatywne kierunki, gdzie mógłby przejść 25-latek. Sondowany był temat FC Barcelony, ale temat upadł już w fazie wstępnych rozmów.

>>> Paul Pogba na celowniku Realu Madryt

W minionym sezonie Paul Pogba wystąpił w 37 spotkaniach Manchesteru United (2879 minut spędzonych na boisku). W tym czasie zdobył 6 bramek i zaliczył 12 asyst. Kontrakt Francuza wygasa dopiero w czerwcu 2021 roku.

Więcej o: