Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfery. Paul Pogba chce wrócić do Juventusu. Efekt Ronaldo?

Hiszpańska "Marca" donosi, że Paul Pogba chciałby powrócić do Juventusu. Wpływ na taką decyzję mogła mieć bardziej odpowiadająca taktyka "Starej Damy", a także transfer Cristiano Ronaldo.

W połowie lipca Paul Pogba został mistrzem świata. Pomimo końcowego triumfu na rosyjskim mundialu pomocnik chciałby kontynuować swój rozwój. W tym celu zamierza odejść z Manchesteru United, gdzie nie odpowiada mu taktyka, jaką wymaga od swoich zawodników Jose Mourinho i chce powrócić do Juventusu.

>>> Paul Pogba i Didier Deschamps śpiewają piosenkę na cześć N'Golo Kante

Zdaniem "Marki" podczas turnieju zawodnik zrozumiał dokładnie jaki jest jego styl grania i jak bardzo różni się on od tego, czego oczekują od niego na Old Trafford.

>>>Jesteś kibicem Manchesteru United? Nie możesz tego nie wiedzieć! [QUIZ] 

Z tego właśnie powodu Pogba, poprzez swojego agenta Mino Raiolę, poinformował władze Manchesteru United, że chce odejść z zespołu i powrócić do Juventusu. Gazeta donosi, że wpływ na taką decyzję, mogły mieć nie tylko sprawy związane z taktyką, które w zespole "Starej Damy" mogą bardziej odpowiadać Pogbie, ale także i fakt, że do zespołu Massimiliano Allegriego przyszedł Cristiano Ronaldo.

Problemem może być jednak kwota odstępnego. Dwa lata temu Manchester United zapłacił Juventusowi za Francuza około 105 milionów euro i władze "Czerwonych Diabłów" na pewno nie będą chciały sprzedawać zawodnika za mniejszą kwotę. Pogba jednak wierzy, że to właśnie Juve jest tym klubem, w którym powinien grać.

Mimo tego zawodnik wraz z agentem zaczęli sprawdzać alternatywne kierunki, gdzie mógłby przejść 25-latek. Sondowany był temat FC Barcelony, ale temat upadł już w fazie wstępnych rozmów.

>>> Paul Pogba na celowniku Realu Madryt

W minionym sezonie Paul Pogba wystąpił w 37 spotkaniach Manchesteru United (2879 minut spędzonych na boisku). W tym czasie zdobył 6 bramek i zaliczył 12 asyst. Kontrakt Francuza wygasa dopiero w czerwcu 2021 roku.

Więcej o: