Krzysztof Piątek znowu strzelił gola, a Genoa pokonała Swansea

W sobotę w towarzyskim spotkaniu Genoa pokonała po rzutach karnych Swansea, a bramkę dla Włochów zdobył Krzysztof Piątek. Były napastnik Cracovii pokonał bramkarza także w konkursie jedenastek.

Wiele wskazuje, że Piątek nie będzie miał większych kłopotów z aklimatyzacją w nowym zespole. Kilka dni temu zdobył w sparingowym meczu aż pięć bramek, a w sobotę znów był jednym z najlepszych na boisku. W 39. minucie sparingu z walijskim Swansea strzelił gola.

Piątek sprytnie minął obrońcę, a następnie nie dał żadnych szans bramkarzowi. Spadkowicz z Premier League odpowiedział trafieniem Olivera McBurnie, który wpisał się na listę strzelców w 60. minucie.

Później nie padła już żadna bramka i doszło do serii rzutów karnych, które włoska drużyna wygrała 4:3, a jednego z karnych wykorzystał Polak.

Piątek zaliczył bardzo udany sezon 2017/18 w Cracovii. Wystąpił łącznie w 38 spotkaniach, w których zdobył 21 bramek. Dobre występy zaowocowały transferem
do Genoi. Klub z Serie A zapłacił za 23-latka cztery miliony euro.

Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z Genoą. Szczegóły transakcji znajdziecie TUTAJ.