Pracownicy Fiata protestują. Nie chcą finansowania transferu Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w poniedziałek zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Juventusu. W zespole mistrzów Włoch ma zarabiać 30 milionów euro rocznie, a znaczną część tej kwoty ma pokrywać Fiat. Firma weźmie na siebie również podatek od pensji piłkarza. Przeciw takim działaniom protestują pracownicy koncernu motoryzacyjnego.

Ronaldo z Juventusem ma podpisać 4-letni kontrakt, w ramach którego zarobi 120 mln euro. Właściciele turyńskiego klubu nie byli w stanie samodzielnie zaproponować Portugalczykowi takich pieniędzy, ale z pomocą przyszedł sponsor - koncern mototoryzacyjny Fiat. Włoska firma pokryje bowiem znaczną część pensji piłkarza, a także podatki od całej kwoty.

Podobne działania nie spodobały się pracownikom firmy zatrudnionym w fabryce znajdującej się w miasteczku Melfi. Zapowiedzieli oni strajk, ponieważ nie zgadzają się, aby ich pracodawca wydał tak ogromną kwotę na wynagrodzenie piłkarza.

- To niedopuszczalne, że pracownicy fabryk od lat czekają na podwyżki, w zamian za ogromne poświęcenia i pracę, a władze firmy decydują się na wydanie setek milionów euro na piłkarza. To trudny moment, musimy uciekać się do nietypowych działań - oświadczyli pracownicy fabryki.

Zgodnie z planem, strajk ma rozpocząć się o g. 22:00 w niedzielę 15 lipca. Potrwa do 06:00 we wtorek 17 lipca.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. 

***

Kibice oszaleli na punkcie koszulek Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w Juventusie. Włoska prasa wita Portugalczyka

Zbigniew Boniek skomentował transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu

Kiedy prezentacja Cristiano Ronaldo w Juventusie? Mistrzowie Włoch podali termin

Cristiano Ronaldo lepszy niż cały Juventus? W mediach społecznościowych na pewno

Sergio Ramos pożegnał Cristiano Ronaldo

Nie tylko Cristiano Ronaldo? Juventus chce pozyskać Marcelo z Realu Madryt

Więcej o: