Cristiano Ronaldo odchodzi? Hiszpańskie media: Real Madryt zaakceptuje ofertę Juventusu

Cristiano Ronaldo trafi do Juventusu - poinformował znany hiszpański dziennikarz Josep Pedrerol, prowadzący program "El Chiringuito". Real Madryt ma zaakceptować ofertę "Starej Damy".

O potencjalnym odejściu Cristiano Ronaldo z Realu mówi się już od dawna. Do tej pory najczęściej jako nowy klub Portugalczyka wymieniano PSG lub Manchester United. Ale hiszpański dziennik "Marca" twierdzi, że do gry włączył się także Juventus.

Hiszpanie piszą, że mistrzowie Włoch przygotowali ofertę dla Ronaldo opiewającą na 120 mln euro za cztery sezony gry, czyli 30 mln euro rocznie. A przypomnijmy, że obecnie najwięcej w Turynie zgarnia Gonzalo Higuain i Paulo Dybala. Argentyńczycy mogą liczyć na "zaledwie" 7,5 mln euro rocznie.

Juventus miałby zaoferować 100 mln euro za transfer 33-latka, a Real Madryt zaakceptuje tę ofertę. Umowa Portugalczyka z Realem jest ważna do końca sezonu 2020/21.

Zdaniem Pedrerola Ronaldo chce zmienić otoczenie, gdyż czuje, że pewien rozdział w jego karierze dobiegł końca. Według "Marki" na decyzję Ronaldo wpłynęło również zachowanie kibiców Juventusu podczas meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów. Ronaldo strzelił pięknego gola przewrotką w wygranym 3:0 meczu, a wszyscy kibice na stadionie w Turynie zaczęli go oklaskiwać. Ronaldo gestem od razu podziękował kibicom.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

>> Carlitos chce zmienić klub. Legia Warszawa złożyła ofertę

Więcej o: