Serie A. Bartosz Bereszyński na liście życzeń Interu Mediolan

Po udanym sezonie dla Sampdorii Genua, Bartosz Bereszyński może zmienić klub. Reprezentant Polski jest na liście życzeń Interu Mediolan.

Włoskie "Corriere dello Sport" uważa, że Bartosz Bereszyński znalazł się na celowniku Interu Mediolan. Klub z niebiesko-czarnej części miasta zdecydował się nie wykupować Joao Cancelo z Valencii (który był wypożyczony do Interu w minionym sezonie), przez co klub musi sprowadzić kogoś na prawą obronę.

"Teraz czas na Bereszyńskiego" - pisało w czwartek "Corriere dello Sport" i nie ma w tym nic niezwykłego. Reprezentant Polski, o którym latem 2017 roku mówiło się nawet, że opuści klub, wywalczył sobie miejsce w składzie, którego (z niewielkimi wyjątkami, głównie spowodowanymi kontuzjami czy kartkami) nie oddał do końca rozgrywek. Stał się jednym z podstawowych zawodników u Marco Giampaolego.

Dla "Nerazzurrich" wzmocnienia są konieczne z dwóch powodów. Pierwszym (odnoszącym się bezpośrednio do Bereszyńskiego) jest wspomniany wcześniej Joao Cancelo, który nie został wykupiony z Valencii, a dodatkowo jego dotychczasowy zmiennik, Danilo D'Ambrosio zdarzało mu się często popełniać błędy. Drugim to fakt, że klub po 7 latach zagra ponownie w Lidze Mistrzów i potrzeba rozbudować skład tak, aby z sukcesami móc grać na trzech frontach.

Zdaniem włoskich dziennikarzy pozytywnie na kwestię ewentualnego transferu miałyby wpłynąć dobre stosunki pomiędzy władzami Interu i Sampdorii.

Bartosz Bereszyński zagrał w minionym sezonie w 31 spotkaniach (2483 minuty na boisku), w których zaliczył jedną asystę. Kontrakt 25-latka z klubem z Genui obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, a portal "Transfermarkt" wycenia Polaka na 12 milionów euro.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o: