Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Krzysztof Piątek trafi do Genoi? Ekspert jest już pewien

Zdaniem Gianluki Di Marzio, Krzysztof Piątek w najbliższym czasie podpisze kontrakt z Genoą.

Krzysztof Piątek ma za sobą bardzo udany sezon w Cracovii. Wystąpił łącznie w 38 spotkaniach, w których zdobył 21 bramek. Napastnik znalazł się nawet w 35-osobowej kadrze reprezentacji Polski na mundial, jednak jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie w Juracie został odrzucony przez Adama Nawałkę, wraz z Damianem Kądziorem i Maciejem Makuszewskim.

To wszystko sprawiło, że napastnikiem "Pasów" zainteresowały się kluby z najlepszych europejskich lig. We wtorkowy wieczór Gianluca Di Marzio, czyli ekspert od spraw transferów, poinformował, że Piątek jest bliski przejścia do Genoi.

Piłkarz był już przez dłuższy czas obserwowany przez "Rossoblu" i negocjacje są w zaawansowanej fazie. Blisko 23-letnim piłkarzem interesowały się też kluby tureckie, jednak sam zawodnik nie był zainteresowany tym kierunkiem.

Cracovia jest już pogodzona ze stratą swojego najlepszego napastnika. Kilka tygodni właściciel klubu, Janusz Filipiak, przyznał przed kamerami "Eurosportu", że zawodnik na pewno odejdzie z klubu. - Chęć wyjazdu mocno wyrażał już od jesieni i taką mamy z nim umowę, że latem go puścimy. Nie da się go zatrzymać - powiedział Filipiak.

Nie wiadomo jeszcze ile trafi na konto "Pasów" za 22-letniego napastnika. Mówi się o kwocie przynajmniej 3 milionów euro. - Jeśli teraz ktoś nie da za Piątka od trzech do pięciu milionów euro, to za parę lat będą za niego płacić po trzydzieści. Kiedyś powiedziałem podobnie o Lewandowskim i teraz mówię to samo o nim. Trzymam kciuki za to, żeby mu się udało. Niektórzy będą żałować, że nie wykupili go z Polski za grosze - powiedział pod koniec kwietnia Michał Probierz, trener Cracovii.

Więcej o: