Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Carlo Ancelotti faworytem do objęcia Napoli

Jak podaje Radio CRC, następcą Mauririzio Sarriego w Napoli może zostać Carlo Ancelotti. Zdaniem włoskich dziennikarzy właściciel klubu, Aurelio De Laurentiis, kontaktował się już z doświadczonym szkoleniowcem.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że po sezonie Maurizio Sarri przestanie trenować SSC Napoli. Zdaniem włoskich mediów powodem ewentualnego rozstania będzie brak porozumienia z włodarzami klubu na temat pensji oraz polityki transferowej.

Aurelio De Laurentiis miał rozpocząć już poszukiwania nowego szkoleniowca. Wśród kandydatów wymieniało się nazwiska Antonio Conte czy Simone Inzaghiego. W ostatnich dniach największa uwaga skupia się jednak na Carlo Ancelottim. 58-latek odrzucił niedawno ofertę prowadzenia reprezentacji Włoch, co według dziennikarzy może go przybliżyć do pracy w Neapolu.

Ancelotti uchodzi za jednego z najlepszych trenerów na świecie. W przeszłości pracował m.in. w Juventusie, Milanie, Chelsea, Paris Saint-Germain, Realu Madryt czy Bayernie Monachium. Od września ubiegłego roku jest bezrobotny, ale chęć na jego zatrudnienie wyrażają m.in. Arsenal i Juventus.

Jeśli Ancelotti objąłby posadę w Napoli, współpracowałby z dwoma reprezentantami Polski. Ważnymi punktami dwukrotnych mistrzów Włoch są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Więcej o: