Zaskakująca wymiana na linii Chelsea - Napoli?

W przyszłym sezonie Antonio Conte może zostać trenerem Napoli, a Maurizio Sarri ma objąć Chelsea - informuje włoski serwis calciomercato.it.

Conte jest trenerem Chelsea od zeszłego sezonu, w którym niespodziewanie wygrał z "The Blues" mistrzostwo Anglii. W obecnych rozgrywkach Premier League idzie im jednak gorzej. Zajmują dopiero 5. lokatę i prawdopodobnie nie zagrają w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Umowa Włocha wygasa w czerwcu 2019 roku. Jednak spekuluje się, że Włoch może wcześniej odejść. Conte nie dogaduje się z Romanem Abramowiczem, właścicielem klubu.

Już od kilku tygodni "La Gazzetta dello Sport" przekonuje, że rosyjski oligarcha znalazł nowego, wymarzonego trenera, a jest nim Maurizio Sarri. Szkoleniowiec osiąga świetne wyniki z drużyną - Napoli jest wiceliderem Serie A, ale przede wszystkim porywa kibiców swoim efektownym stylem gry. Sarri będzie chciał zostać w Neapolu, tylko w przypadku znaczących wzmocnień zespołu, choć może to nieco dziwić, bo Włoch ma trudność z wprowadzeniem nowych piłkarzy do zespołu, a także niezwykle rzadko rotuje składem.

Więcej o: