Arkadiusz Milik bohaterem Napoli. Szalony i polski mecz w Serie A

Walczące o mistrzostwo Napoli wygrało z Chievo Verona 2:1. Dwa gole strzelili Polscy napastnicy: Mariusz Stępiński (Chievo) i Arkadiusz Milik (Napoli). W końcówce zwycięstwo drużynie z Neapolu dał Amadou Diawara. Asystował Milik, a jego wejście na boisko odmieniło mecz.

Chievo Verona przegrało w Neapolu 1:2, a prowadziło 1:0. Dwa gole strzelili polscy napastnicy - Mariusz Stępiński i Arkadiusz Milik.

Najpierw trafił Stępiński. 22-letni napastnik pokonał Pepe Reinę w 73. minucie. W 89. minucie do siatki trafił Arkadiusz Milik. To pierwszy gol reprezentanta Polski po ciężkiej kontuzji kolana. W końcówce zwycięskiego gola dla Napoli strzelił Amadou Diawara, a asystował mu Milik, który został bohaterem meczu.

Zwycięstwo Napoli oznacza, że walka o mistrzostwo z Juventusem trwa. Drużyna Wojciecha Szczęsnego wygrała w sobotę z Benevento 4:2. Bramkarz reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Napoli traci do Juventusu cztery punkty. Do końca sezonu Serie A zostało siedem meczów.