Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Maurizio Sarri odejdzie z Napoli? Monaco chce włoskiego trenera

AS Monaco złożyło ofertę trenerowi Napoli, Maurizio Sarriemu. Zgodnie z doniesieniami z Włoch szkoleniowiec klubu, w którym grają Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński na razie skupia się na walce o mistrzostwo.

59-letni szkoleniowiec ma wpisaną w kontrakcie z Napoli niską klauzulę odstępnego. Ma ona wynosić zaledwie 8 milionów euro. Wicemistrzowie Włoch chcą podpisać nową umowę z trenerem, jednak ten na razie odrzucił wszelakie negocjacje do końca sezonu, obecne skupiając się na walce o scudetto.

Zgodnie z informacjami "Corriere dello Sport" AS Monaco chce wykorzystać zapis w umowie trenera i planuje mu zaproponować wieloletni kontrakt (nie ujawniono jak długo miałby obowiązywać), wedle którego miałby zarabiać 6 milionów euro za sezon. W tym wypadku Sarri również jest nieugięty i odrzucił negocjacje z klubem z Księstwa.

Władze mistrzów Francji rozglądają się za nowym trenerem, ponieważ obecny szkoleniowiec, Leandro Jardim, może odejść z klubu po zakończeniu sezonu. Portugalczyk jest łączony m.in. z Chelsea.

SSC Napoli na 8 kolejek przed końcem sezonu Serie A jest na drugim miejscu, ze stratą 4 punktów do prowadzącego Juventusu. AS Monaco również jest na drugim miejscu, w Ligue 1, jednak jego strata do pierwszego PSG wynosi aż 16 punktów.

Carlitos, najlepszy strzelec ekstraklasy, w "Wilkowicz Sam na Sam": Czy to jakaś ujma, że ktoś przyszedł z hiszpańskiej trzeciej ligi i strzela gole w Polsce? Najlepsi piłkarze świata też zaczynali nisko

Więcej o: