Serie A. Dawid Kownacki wrócił do klubu z kontuzją

Jak informuje włoska Sampdoria, Dawid Kownacki wrócił do klubu z kontuzją. Napastnik zaliczył w piątek debiut w seniorskiej reprezentacji Polski, a potem pomógł kadrze młodzieżowej.

Dawid Kownacki ma za sobą niezwykle udany tydzień. W meczu z Nigerią polski napastnik zaliczył debiut w seniorskiej reprezentacji Polski, a kilka dni później pomógł drużynie młodzieżowej. Polak pojawił się na zgrupowaniu kadry u-21, zagrał w eliminacyjnym meczu z Litwą (1-0) i strzelił zwycięskiego gola.

Niestety, wyjazd na zgrupowanie Kownacki przypłacił urazem przywodziciela - poinformowała włoska Sampdoria. 

Kluby nienawidzą kontuzji na zgrupowaniach

Kluby piłkarskie często źle reagują jednak na kontuzje odniesione w czasie zgrupowań reprezentacji. Kiedyś Kuba Błaszczykowski przyznał, że kontuzja na meczu kadry mocno wpłynęła na jego pozycję w klubie, a szefowie Fiorentiny mieli za to duży żal. 

Dawid Kownacki nie gra w pierwszym składzie Sampdorii, ale i tak może pochwalić się całkiem dobrymi statystykami. Kownacki strzelił w tym sezonie już 6 bramek i zaliczył 3 asysty.

Z drobnym urazem ze zgrupowania wrócił także Karol Linetty, który w meczu z Nigerią dostał doznał stłuczenia twarzy. Pomocnik jest jednak gotowy do treningów. W ostatnim czasie problemy zdrowotne miał także trzeci z naszych graczy w Sampdorii - Bartosz Bereszyński. W środę trenował już jednak na pełnych obrotach. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.