Luis Enrique nowym trenerem Zielińskiego i Milika?

Włoskie media informują, że Luis Enrique (były trener Barcelony) może zostać szkoleniowcem włoskiego Napoli. Kontrakt Maurizio Sarriego wygasa po tym sezonie i nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

Obecnym trenerem Napoli jest Maurizio Sarri, ale jego kontrakt wygasa po tym sezonie i na razie nie zanosi się na jego przedłużenie. Włoch również chciałby spróbować sił w innym klubie. Włoskie media informują, że Napoli zaczęło już rozglądać się na jego następcą i wydaje się, że ma idealnego kandydata. 

Faworytem do objęcia Napoli ma być Luis Enrique, który po pracy w Barcelonie zrobił sobie roczny urlop - poinformowało o tym włoskie Tuttosport. 

Władzom klubu z Neapolu podoba się styl pracy preferowany przez Enrique. Hiszpan przyzwyczaił w Barcelonie do stosowania gry krótkimi podaniami i dużej dominacji na boisku. Napoli Sarriego również gra bardzo podobną piłkę, co może oznaczać kontynuację myśli szkoleniowej zaszczepionej przez Włocha. 

Piłkarzami Napoli jest Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Przyjście Enrique mogłoby być dobre szczególnie dla naszego ofensywnego pomocnika. Wydaje się, że Zieliński idealnie wpisuje się w styl gry preferowany przez Enrique. 

Polska - Korea Południowa 3:2. Milik: Upadek przed polem karnym? Było trochę symulki